Čím nahradit řídící systém Devilink nebo Danfosslink?

Produkce řídícího systému Devilink i Danfosslink byla ukončena. Pokud tedy dojde k potřebě výměny některého komponentu, bude nutné hledat náhradu. Jaká je tedy náhrada za Devilink? Zjistíte zde.

Systém Devilink / Danfosslink byl oblíbenou variantou centrálního řízení. Systém ale zastaral a proto byla jeho výroba ukončena.

devilinkschema

Devilink / Danfosslink CC -řídící jednotka s napájením 230V (krátkodobě i bat. 10xAA1,5V), bezdrátově komunikující s komponenty RS, FT, nebo hlavicemi Living Connect. 

Devilink / Danfosslink RS - prostorový teplotní senzor

Devilink / Danfosslink FT - spínací jednotka 16A/230V s podlahovým teplotním senzorem. Obvykle umístěná ve výšce zásuvek.

Situace je taková, že zatím nebyla společností DEVI představena plnohodnotná náhrada za systém Devilink pro elektrické podlahové topení. Devilink by měl nahradit systém Danfoss Ally, který ale nebude kompatibilní s produkty Devilink, komunikuje na jiném principu (Zigbee), a chybí náhrada za jednotku Devilink FT, což je pro řízení elektrického podlahového topení stěžejní prvek. 

Jaké jsou možnosti?

První možností je nahradit celý systém Devilink WIFI termostaty Devireg SMART a centrální řízení ovládat v aplikaci mobilního telefonu. Výhodou je, že podlahový teplotní senzor je kompatibilní se všemi termostaty DEVI, řízní je nadále bezdrátové, programovatelné a centrální.

devireg smart phone Devireg SMART

Další možností je postupně nahrazovat spínací prvky Devilink FT termostaty s manuálním ovládáním, například Devireg 530. Tento termostat je dizajnově srovnatelný s Devilink FT, má stejný teplotní senzor i spínané zatížení 16A. Náklady na výměnu jsou nižší, než s variantou SMART. Nevýhoda je ta, že nebude možné systém programovat a centrálně řídit.

 DEVIREG 530 šikmo 1Devireg 530