Elektrické podlahové topení- montáž

V dnešní době je elektrické podlahové vytápění již dobře známé, proto je instalováno do stále více podlah. Instalace elektrického podlahového vytápění je mnohem jednodušší, než je tomu u jiných systémů, přesto je třeba dbát na několik důležitých pravidel. Chcete vědět jaká to jsou? Přečtěte si více v našem článku.

Tepelná izolace

Tepelná izolace je jednou z nejdůležitějších věcí ve skladbě podlahy. Ta má zásadní vliv na provozní náklady podlahového topení i na celkovou dostatečnost topného výkonu pro vyhřátí místnosti. Ovlivňuje také rychlost náběhu podlahové teploty. Tloušťka tepelné izolace se v průběhu doby, a s vyššími nároky na nižší tepelné ztráty budov, mění. Dá se říci, že minimum podlahové tepelné izolace je cca. 100mm EPS polystyrenu. Při použití extrudovaného (XPS) polystyrenu, je vrstva tepelné izolace cca. poloviční. V případě, že není možné doplnit do skladby podlahy (což bývá obvykle při rekonstrukcích) tak silný polystyren, je možné použít dodatečnou tepelnou izolaci F-Board. Izolační desky F-Board jsou z XPS polystyrenu se zpevňující mřížkou a lepidlem, a instalují se hned pod topné rohože. Tím lze dosáhnout snížení provozních nákladů a zrychlení náběhu z cca.1hod na 15 min. Tato doplňková tepelná izolace je dodávána v tloušťce 6 nebo 10mm. 

Podklad

Podklad pro pokládku podlahového topení musí být rovný, bez ostrých hran a předmětů. Topné kabely se nejčastěji pokládají na vrstvu polystyrenu zakrytou separační Al folií. AL folie má funkci ochrany tepelné izolace, přenosu tepla do vetší šířky a zábrany protečení zalévací směsy do tepelné izolace. Topné rohože se nejčastěji pokládají na vyrovnaný podkladní beton nebo anhydrit, těsně před nalepením dlažby.

Příprava elektroinstalace

Elektrické podlahové vytápění si vystačí s běžným přívodem elektřiny, stejným jako pro zásuvku 230V. Přívod pro menší místnosti bývá kabelem 3x1,5J. Větší místnosti s vyšším výkonem se spínají v rozvaděči přes stykač. Příprava pro termostat je jednoduchá. Do instalační krabice, obvykle ve výšce vypínačů, se přivede přívodní kabel a dolů k podlaze se instalují dvě ohebné trubice "husí krky" průměr min 13mm. jedna je na podlahové teplotní čidlo, druhá na studený konec topného kabelu nebo rohože.

Regulace

Termostaty se instalují až po vymalování a konečné úpravě interiéru, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození.

Montáž elektrické podlahové topení EKOTERM, EKOHEAT

Montáž svěřte odborníkům - získáte záruku!

Topné kabely, topné rohože a jajich montáž nabízíme pro koncové zákazníky i firmy.

Montáž rychle, levně, kvalitně provedeme kdekoli v České republice.

  • Elektrické podlahové topení montujeme již od roku 1974!
  • Tisíce aplikací pro celé ČR a Slovensku!
  • Materiál skladem.
  • Cenová nabídka ZDARMA!
  • Nástup na montáž možná do 10dnů.

 

Obraťte se na nás:

EKOTERM s.r.o.
Praha 6 - Malý Břevnov, Bělohorská 164 (1.patro)
tel.: 235 300 840
 
Ústí nad Labem, V Podhájí 30
tel.:  604 273 655
usti@topenipraha.cz