Výměna starého termostatu za nový? Žádný problém!

Termostat je často jedna z mála věcí, které jsou u elektrického podlahového topení vidět. Jako každé zařízení podléhá i termostat opotřebení, nebo morálnímu zastarání (jeho vzhled nebo funkce již neodpovídají moderním trendům).

Jak je možné termostat vyměnit?

Ideálně je možné použít termostat od stejného výrobce, který bývá kompatibilní s podlahovým teplotním senzorem (teplotním čidlem). Je to z důvodu, že parametry senzorů se u různých výrobců liší. Například pro termostat DEVIreg je to senzor 15kOhm/25°C, pro EKOHEAT REG je to 10kOhm/25°C, pro termostaty ABB je 2kOhm/25°C,..

Pokud je podlahový teplotní senzor umístěn v instalační trubici (tak jak je uvedeno v návodech), je možné teplotní senzor vytáhnout a nahradit novým. Tedy je možné zvolit jakýkoliv nový termostat pro podlahové topení.

Jedním z nejběžnějších termostatů 90´ let až do r.2013 ,kdy skončila jeho výroba, byl termostat DEVIreg 550. Jeho náhradou je DEVIreg TOUCH nebo DEVIreg Opti (na obrázku). Tyto termostaty nabízejí týdenní programování, volbu teplotních senzorů i jednoduchost ovládání.

Nejlepší je obrátit se na odborníky.

Odborná firma dokáže poradit s výběrem termostatu podle požadavků na technické provedení, program nebo konektivitu s WIFI a dalšími zařízeními.

Obraťte se na nás PRAHA obchod@topenipraha.cz

Obraťte se na nás Ústí nad Labem usti@topenipraha.cz