Elektrické podlahové topení spotřeba.

Ve společnosti převažují dva názory na podlahové topení. Jedni na něj nedají dopustit. Ti druzí obvykle tvrdí, že je drahé. Jaká je tedy pravda? Podívejme se tedy jaká je - cena, náklady a spotřeba.

 Elektrické podlahové topení má obvykle z řady nabízených řešení pro RD nejnižší pořizovací cenu. Je to dáno jednoduchou a léty ověřenou konstrukcí s minimem prvků a komponentů, což přispívá i nejdelší životnosti topných prvků. Při návrzích elektrického podlahového topení je kladen důraz na pokrytí tepelných ztrát objektu s přihlédnutím na dynamiku náběhu podlahové komfortní teploty. Pořizovací cenu může ovlivnit výběr termostatů, regulace, k ovládání topného systému. Základní regulace - nejlevnější, Digitální programovatelná regulace - střední, regulace s WiFi - vyšší třída.

Náklady na údržbu elektrického podlahového topení nejsou téměř žádné. Topné kabely v podlaze mají životnost zděné stavby, což se uvádí jako 100let. V průběhu životnosti topných kabelů bude třeba vyměnit regulaci, obvykle dříve z důvodu zastarání.

Spotřeba elektrického vytápění je závislá na tepelných ztrátách objektu a režimu užívání. Díky rovnoměrnému rozložení tepla, sálání, předávání energie téměř beze ztrát, komfortní pocitové teplotě začínající od nohou jsou provozní náklady až o 15% nižší než s jinými topnými systémy. Další předností je dokonalá možnost regulace a tedy nejmenší měrná spotřeba energie. Zatímco průměrná roční spotřeba energie na vytápění dosahuje hodnoty asi 0,8 GJ/m2, u elektrického topení je to ca. 0,4 GJ/m2.

To jsou jen některé důvody, proč je elektrické podlahové topení instalované firmou EKOTERM, jasnou volbou pro 10ti tisíce spokojených uživatelů.