Kolik stojí tepelné čerpadlo? Nikdy neuvěříte skutečné ceně!

Napadlo Vás někdy proč je Tepelné čerpadlo tak drahé?  Vždyť v principu se jedná jen o obrácenou ladnici. :-)

Tepelné čerpadlo kolik stojí

Jedna věc je výrobní cena samotného zařízení (u některých to může být již okolo 25tisíc Kč) a druhá jsou související "náklady". Za co tedy zákazník zaplatí průměrnou cenu tepelného čerpadla vzduch / voda v řádu několika set tisíc korun?

Je to finanční podpora lobbistů, úředníků, projektantů, montážních firem, svazů a dalších aktivit, které mají za cíl ovlivnit nákupní chování zákazníka směrem ke koupi zařízení, které pro něj často není ani výhodné. 

Tepelné čerpadlo je opodstatněné spíše u některých starších objektů s vyššími tepelnými ztrátami, než do nízkoenergetických a pasivních domů, kde by tepelné čerpadlo mnohokrát nevyužilo svůj optimální výkon. Naopak do domů s nízkou tepelnou ztrátou je vhodné elektrické podlahové topení, které je lépe regulovatelné a svůj výkon, tedy i spotřebu, využívá jen tak, jak je třeba. Dalším bonusem je to, že pořizovací náklady na elektrické podlahové topení jsou řádově nižší než pořizovací náklady na tepelné čerpadlo.

Chcete finančně podporovat, ovlivňování vašich rozhodnutí a pořídit si předražené zařízení s životností okolo 15let?

...nebo se rozhodnete pro elektrické podlahové topení EKOHEAT s nízkou pořizovací cenou a životností až 100let?

 

Jaká je pak pořizovací cena tepelného čerpadla v porovnání s elektrickým podlahovým topením EKOHEAT v průběhu jeho životnosti?

Pokud budeme brát modelový příklad s kalkulovanou dobou 100let:

za dobu životnosti elektrického podlahového topení (cca. 100let) může být potřeba tepelné čerpadlo vyměnit až 6krát, což můžou být investiční náklady okolo 1.200 000Kč oproti elektrickému podlahovému topení jen v řádu desetitisíců (průměrný dům 60-90tis) .