Jak zabránit mlžení zrcadla?

Se zamlženým zrcadlem se potýká spousta lidí. Stírání rukou nebo ručníkem nic neřeší, zrcadlo je jen více upatlané a příště opět zamlžené. pokud chcete problém s mlžením zrcadel nadobro vyřešit čtěte dále.

Mlžení zrcadla je problém spočívající v kondenzaci vodních par na chladném povrchu zrcadla. Nejlepším způsobem proti mlžení zrcadla je tedy zrcadlo ohřát, a tím rosení zrcadla zabránit.

Řešením může být instalace topné rohože pod zrcadlo. Topná rohož se do plochy určené pro zrcadlo inslaluje stejně, jako se pokládá na podlahu u klasického elektrického podlahového topení. Protože je třeba zrcadlo jen ohřát na teplotu, aby nedocházelo k rosení, je třeba vybrat topnou rohož s nižším výkonem okolo 90-100W/m2. Topná rohož se přestěrkuje stejným flexibilním lepidlem, kterým se lepí obklad na stěnu, nebo dlažba na podlahu. Po vyschnutí je možno nalepit zrcadlo na stěnu. Toto řešení je vhodné spíše pro větší zrcaldla ( 1m2+)

Dalším řešením může být nalepení fólie proti mlžení zrcadel na zadní stranu zrcadla. Tyto fólie jsou v daných rozměrech a není možné je upravovat. Na manší zrcadla do 1m2 si zákazník jistě vybere rozměr topné fólie odpovídající přibližně rozměru jeho zrcadla.

Zapojení bývá obvykle řešeno přes vypínač na světelný okruh. U topné rohože pod zrcadlo je třeba připravit napojení s vodiči 3Jx.... ( černý, modrý, zeleno-žlutý).