Cena elektrického podlahového topení a spotřeba

Ceník  elektrického podlahového topení

Cenu elektrického podlahového topení Vám rádi vypočítáme na míru pro Váš rodinný dům, provozovnu, nebo průmyslový objekt. Cenová nabídka bude vypracována ZDARMA v co možná nejkratším termínu. Jestliže máte k dispozici zpracovaný projekt, stačí jej zaslat spolu s kontaktem a místem stavby.  Pokud projekt nemáte, stačí půdorys s vyznačením jednotlivých místností. Pokud není k dispozici ani půdorys, tak nám na pošlete telefonní kontakt, my se s Vámi spojíme a navrhneme optimální řešení. Pouze pro hrubý odhad se cena za elektrické podlahové topení může pohybovat od cca. 370,–Kč/m2. V této částce je počítán: materiál – topné kabely, fixační materiál (příchytky), termostaty, doprava, montáž elektrického podlahového topení. Pro příklad u RD s celkovou plochou podlahy 150m2, se cena obvykle pohybuje okolo 99 000,–Kč.

Ceny jsou pouze orientační. Nelze stanovit jednotnou cenu, protože každá realizace je jiná. Rozdíly jsou v počtech a velikostech místností, tloušťce tepelných izolací, výkonu topení, vzdálenostech pro dopravu, atd. 

Pokud máte zájem o vypracování cenové nabídky tak prosím pište na email: svehla@topenipraha.cz , nebo volejte: Kontakt 

Obrázek článku

Spotřeba elektrického podlahového vytápění

Elektrické podlahové topení a jeho spotřeba je časté téma různých diskuzí. Na základě dlouholetých zkušeností ( podlahové topení montujeme od r.1974) a zpětné vazby našich zákazníků, můžeme jednoznačně říci, že elektrické podlahové topení pracuje s velice nízkou spotřebou elektrické energie. Například RD u Litvínova se zast. plochou 150m2, tepelnou ztrátou 6,5kW, byla celková roční spotřeba na vytápění >10 000Kč. Ostatní spotřeba domácnosti byla, díky podlahovému topení, v levnější sazbě po dobu 20hod./denně.

Provozní náklady jsou nízké pro několik výhod, které v sobě elektrické podlahové vytápění poskytuje.
Hlavní výhodou je, že elektrické podlahové topení pracuje na principu velkoplošného nízkoteplotního zdroje tepla. Díky této vlastnosti podlahového vytápění (sálání tepla z podlahy a ideální rozložení teplot) je možné snížit teplotu vzduchu o 2-3°C aniž bychom to pocítili. Snížení teploty o jeden stupeň znamená ca. 6 % úsporu. Volbou podlahového vytápění je možno snížit celkovou roční spotřebu až o 15 %.

 

Další výhodou je téměř 100% účinnost. Elektrické podlahové topení předává teplo přímo do podlahy. Nedochází tedy ke ztrátám při ohřevu vody, jako je tomu například u vodního podlahového topení.

Z pohledu provozních nákladů je třeba zmínit i náklady na údržbu a servis, které jsou u elektrického podlahového vytápění téměř nulové.